Hosting i domena dla strony internetowej.


Hosting i domena dla strony internetowej.

Czy muszę mieć już hosting i domenę zanim zamówię stronę internetową?

Takie pytanie może się pojawić w Twojej głowie, gdy zaczynasz myśleć o własnej stronie internetowej.

Nie musisz. Tym krótkim stwierdzeniem mógłbym zakończyć ten wpis.

Pozwól jednak, że go nieco rozwinę.

Hosting dla strony internetowej.

Pamiętam, jak kupowałem pierwszy w życiu hosting. Stawiałem tam mały sklep internetowy, był rok 2006, a ceny usług hostingowych były o wiele wyższe niż obecnie. Nie miałem bladego pojęcia o tym, ile będę potrzebował przestrzeni dyskowej ani ile transferu. Kupiłem więc taki wypasiony za około 400 zł rocznie (bez domeny w cenie!!!). Oczywiście nigdy nie wykorzystałem nawet 30% jego możliwości i w większości pełnił on rolę magazynu dla moich plików, bo nie miałem innego pomysłu na wykorzystanie tej przestrzeni dyskowej.

Dlatego, moja sugestia, jeśli masz już hosting, to nawet jeśli ma on niewielkie parametry, może okazać się przydatny. Nie wszystkie strony potrzebują ogromnej przestrzeni dyskowej czy nielimitowanego transferu miesięcznego. Czasem naprawdę niewiele potrzeba, żeby wszystko działało poprawnie i wcale nie musimy iść za namowami wszechobecnej reklamy i kupować czegoś, co albo jest kiepskiej jakości jako usługa (sporo takich ofert widziałem i z kilku skorzystałem, czego potem żałowałem) albo jest tak rozbudowane, że w życiu nie wykorzystamy możliwości tej usługi.

Trochę więcej na temat hostingu znajdziesz w tym artykule.

Osobiście korzystam aktualnie z usług dwóch firm oferujących hosting i z jednej jestem zadowolony bardziej (ta droższa) z drugiej mniej. Jeśli nie masz hostingu, a będziemy razem tworzyć Twoją stronę, pomogę ci dobrać taki, jaki będzie optymalny dla Twoich potrzeb.


Jaką domenę wybrać dla strony internetowej.

Domenę wybieramy najczęściej pod dany projekt, więc jeśli jej aktualnie nie posiadasz, nie martw się. Wybierzemy taką, która będzie dla Ciebie odpowiednia, a ja pomogę ci ją zarejestrować od razu na Ciebie, żebyś to Ty był od razu jej właścicielem.

O domenach kilka słów znajdziesz w tym artykule.

Podsumujmy:

Hosting i domena dla strony internetowej

czy zatem warto kupować drogi, rozbudowany hosting dla naszej firmowej strony internetowej? Myślę, że nie, jeśli zamierzasz go wykorzystywać tylko w niewielkim stopniu.