Czy mogę samodzielnie zarządzać swoją stroną?


Prowadzenie strony internetowej. Czy dam radę robić to samodzielnie?

Tak. Oczywiście, że możesz samodzielnie zarządzać swoją stroną.

To co otrzymasz w ramach swojej strony będzie gotowym mechanizmem do zarządzania treścią. Od strony technicznej będzie to wyglądało tak:

  • Otrzymujesz swój login i hasło i za jego pomocą logujesz się do panelu administratora strony, gdzie możesz robić wszystko 🙂
  • Możesz samodzielnie modyfikować istniejące podstrony serwisu lub dodawać nowe. Możesz dodawać, zmieniać obrazy oraz treści. Jeśli potrafisz edytować dokumenty w Wordzie czy Writerze, tu też sobie poradzisz.
  • Będziesz miał skonfigurowany system Kopii Bezpieczeństwa tak, że będzie on wykonywał backup samodzielnie. Ty powinieneś jednak to monitorować np. sprawdzając raporty otrzymywane na skrzynkę mailową.
  • Pozostałe elementy strony też będziesz mieć pod kontrolą i możesz samodzielnie unikać ewentualnych problemów (o problemach ze stroną wspominałem tutaj). fakt, będzie to wymagało nieco zaangażowania czasowego ale wszystkiego możesz się nauczyć.

Możesz również skorzystać z rozwiązania pośredniego: Ty zajmujesz się treściami i ich wprowadzaniem wtedy, kiedy chcesz, bez proszenia się kogokolwiek o pomoc, a ja zajmę się technicznym aspektem funkcjonowania Twojej strony. Będę pilnował, żeby wszystko było w jak najlepszym porządku i żeby strona cały czas funkcjonowała tak jak w chwili startu (albo i lepiej, bo przecież co jakiś czas pojawiają się nowe wersje różnych komponentów, które poszerzają ich funkcjonalność).

Wszystko jest kwestią wyboru, a moja propozycja nie jest taką typu zrobić i zapomnieć, bo takie podejście do stron internetowych nie jest podejściem właściwym.

Prowadzenie strony internetowej

nie jest trudnym zajęciem, choć czasem będzie wymagało z Twojej strony zagłębienia się w pewne aspekty techniczne. Jeśli to lubisz i masz na to czas, to twoja strona zawsze będzie aktualna oraz bezpieczna.

Ze stroną jest trochę tak jak z księgowością w firmie. Możesz prowadzić ja w pełni samodzielnie lub możesz zlecić to w biurze rachunkowym. Nadążanie za zmieniającymi się przepisami Tobie zajmować będzie o wiele więcej cennego czasu niż Twojej pani księgowej.

W przypadku księgowości błędy w zapisach przyniosą konsekwencje ze strony US. W przypadku strony internetowej wszelkie błędy wykryje Google i przełoży je na pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania. To z kolei odbije się na ilości potencjalnych klientów trafiających do Twojej firmy.

Zarówno w jednym jak i drugim przypadku konsekwencją niewiedzy będą wymierne straty finansowe (lub brak dochodów), co tak i tak oznacza uszczuplenie Twojego portfela.

Więcej o administrowaniu stroną internetową znajdziesz w tym linku.