Trudne pytanie: Ile kosztuje strona internetowa?


Ile kosztuje strona internetowa?

Trudno jest jednoznacznie określić koszt strony internetowej nie wiedząc jaka ma być.

Zastanówmy się od czego te ceny są zależne na przykładzie czterech podstawowych składowych.

 1. Od wielkości strony. Im strona większa, tym oczywiście jej koszt jest wyższy.
 2. Od zastosowanego motywu graficznego. Możesz wybrać motyw darmowy, wtedy koszt stworzenia strony jest oczywiście niższy niż wtedy, kiedy zakupisz motyw Premium, który kosztuje od 300 złotych w górę (zazwyczaj) i najczęściej wymaga spolszczenia.
 3. Od ilości i rodzaju zastosowanych dodatków. Sytuacja podobna jak w przypadku motywów. Są dodatki (wtyczki) darmowe, są również płatne i te potrafią kosztować więcej niż kilkaset złotych każda. Wszystko zależeć będzie od tego, czego oczekujesz od swojej strony. Co ona ma robić i do czego służyć. W przypadku wtyczek również nie wszystkie zawierają polskie wersje, będzie więc potrzebne spolszczenie. Generalnie możemy założyć, że im bardziej specjalistyczna wtyczka, tym cena jej zakupu może być większa, a tego, jak zapewne się domyślasz, przykładowa tabela z wyceną stron nie obejmuje, bo jest to sprawa bardzo indywidualna.
 4. Od optymalizacji strony, optymalizacji SEO itp. Ten parametr może wydawać się najbardziej enigmatyczny ale może mieć dla Ciebie najbardziej kluczowe znaczenie. Większość stron, które widzisz w internecie nie jest zoptymalizowane ani pod względem, nazwijmy go technicznym, ani pod względem treści. Przepraszam ale taka jest prawda. Takie strony mogą pięknie wyglądać, mogą zawierać masę treści ale nie wykorzystują swojego potencjału, który z tego wynika. Jeśli zdecydujesz się na optymalizację strony, to ten proces „chwilę” potrwa, bo nie dość, że trzeba taką stronę (wszystkie jej składowe) dostosować do wymagań takich jak szybkość działania, poprawność wyświetlania, responsywność itp, to jeszcze trzeba „pobawić się” w przeprowadzenie analizy słów kluczowych wykorzystywanych w treści strony. Dzięki takiej analizie i optymalizacji pod nią treści, Twoja strona na starcie zyska sporo w oczach Google i dzięki temu ma szansę na wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania niż strona, gdzie takiej „zabawy” nie przeprowadzono. Oczywiście, to ty zadecydujesz, czy mamy ten proces przeprowadzić czy nie.

Czy da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie:

Ile kosztuje strona internetowa?

Jak widzisz strona internetowa, szczególnie taka jaką Tobie proponuję, przypomina nieco mechanizm składający się z wielu składowych. Takie internetowe klocki lego. W tym przypadku oczywistym jest fakt, że koszt Twojej strony będzie zależał od wielu czynników. W tym linku nieco szersze rozwinięcie powyższych 4-ech punktów.

Pozwoliłem sobie zamieścić orientacyjną wycenę stworzenia strony internetowej. Możesz skorzystać z tego narzędzia już teraz. Pamiętaj jednak, że liczby są orientacyjne, a dokładne określenie tego ile kosztuje strona internetowa, możliwe będzie dopiero po ustaleniu szczegółów danego projektu.

Najprostszą i najdokładniejszą metodą poznania ewentualnych kosztów stworzenia Twojej strony www, jest wysłanie zapytania na następujący adres email: krzysztof@epraktycznie.pl

Odpowiedź otrzymasz w ciągu 24 godzin.

Odpowiedzi na te pytania będą pomocne przy wycenie Twojej strony www:

 1. Ile podstron (orientacyjnie) ma mieć Twoja strona (zakładki typu: O firmie, Oferta, Cennik, Galeria itp)
 2. Czy masz własne materiały do wykorzystania na niej (teksty, zdjęcia, obrazy)
 3. Czy strona ma być w pełni responsywna?
 4. Czy zadowala cię motyw graficzny darmowy (zwykle nie można usuwać ze stopki danych autora motywu) czy wolisz Premium?
 5. Mniej więcej jaka ma być funkcjonalność strony (połączenia z Facebookiem, audio i wideo na stronie, wyskakujące okienka, reklamy, galerie itp).
 6. Czy zależy ci na wejściach z wyszukiwarki Google czy to ma być tylko Twoje zaplecze, którym możesz pochwalić się np. na wizytówkach?
 7. Możesz podać link do strony, która już istnieje, a Ty chciałbyś coś „w tym stylu”.

Odpowiedzi na te pytania pozwolą mi dokonać wstępnej wyceny projektu.

 


Dane kontaktowe:

Krzysztof Wróbel email krzysztof@epraktycznie.pl

tel: 606638607