Tworzenie Stron Internetowych – Galeria


Projekty stron www, które poczyniłem bazując na CMS WordPress. Niektóre z nich modyfikowałem inne stworzyłem od początku do końca.

Strony Internetowe są narzędziami.

Realizują one jakieś określone dla nich cele. Mimo, że mogą pozornie wyglądać podobnie, będą różniły się w szczegółach. Działa to również w drugą stronę. Strony www wyglądające skrajnie odmiennie mogą być do siebie bardzo podobne pod względem funkcjonalności. Dlatego też chciałbym ci przedstawić kilka różnych projektów.

Każda z tych stron powstawała w nieco innym celu i inne zadania przewidział dla niej właściciel. Poniżej krótkie opisy ich funkcjonalności wraz z linkami do nich samych.

Dla wszystkich wymienionych CMS WordPress stanowi bazę, punkt wyjścia do dalszych prac. Prezentowane strony różnią się jedne od drugich funkcją jaką pełnią więc bardzo dobrze pokazują uniwersalność CMS WordPress.

Projekty stron www

Ostatnie realizacje stron internetowych:

Wcześniejsze realizacje stron internetowych


Kategoria: Historyczne Galerie oraz Informacje

Stary Mikstat czyli Historyczny Serwis Informacyjny

Strona zbudowana w całości na CMS WordPress.

Idea przyświecająca powstawaniu, to połączenie starego z nowym. Strona zawiera stare, archiwalne fotografie związane z historią miejscowości Mikstat oraz jej mieszkańców.

Ten historyczny aspekt strony został ubrany w nowoczesną skórkę, w pełni responsywną (dostosowującą się do wyświetlania na ekranach urządzeń mobilnych). Motyw (skórka) nie jest motywem darmowym dzięki czemu pozwala na pełną personalizację i dostosowanie wyglądu do indywidualnych oczekiwań twórcy strony.

Strona “uspołeczniona” posiadająca swój odpowiednik facebookowy w postaci fan page o tej samej nazwie oraz kanał na YouTube. Wszystkie wpisy, podstrony oraz nawet zdjęcia umożliwiają ich łatwe udostępnianie w kanałach społecznościowych, dzięki czemu po pół roku od uruchomienia strony statystyki wejść pokazywały, że ponad 40% wszystkich wejść na stronę pochodzi z urządzeń mobilnych, a Facebook generuje około 30% ruchu na stronie.

Link do strony Stary Mikstat.

Projekt Stary Mikstat otrzymał nagrodę w Konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.Stary Mikstat laureat konkursu


Kategoria: Lokalny Serwis Informacyjny

Serwis Informacyjny Ząbki24

Strona bardzo rozbudowana.

Posiada kilka tysięcy wpisów oraz równie dużo zdjęć.

Pełni rolę lokalnego, niezależnego serwisu miejskiego. Jej głównym atutem jest właśnie duża ilość często aktualizowanej i unikalnej treści, dzięki czemu Google ją dobrze postrzega.

Konsekwencją tego jest ruch organiczny pochodzący z Google (wyszukiwania), stanowiący zdecydowana większość wszystkich wejść na stronę.

Strona połączona z Facebookiem w kilku aspektach.

Wykorzystany motyw jest płatnym rozwiązaniem i pozwala zbudować sporej wielkości serwis informacyjny.

Link do strony www.zabki24.pl


Kategoria: Strona firmowa z aktualnościami i rozbudowanymi galeriami.

Strona Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mikstacie

Strona nietypowa.

Zbudowana w oparciu o CMS WordPress ale powstała nie jako strona, która będzie zawierała dużo treści. Miała być tylko galerią on-line gromadzącą zdjęcia z imprez organizowanych przez Ośrodek Kultury w Mikstacie, następnie ewoluowała i do miana strony informacyjnej.

Nadal jednak większość treści stanowią zdjęcia (jest ich około 16 000 na chwilę obecną).

Istnieje już kilka lat i chociaż dwukrotnie była przebudowywana, nigdy nie było konieczności tworzenia wszystkiego od nowa. CMS WordPress pozwolił dość sprawnie przechodzić z jednej wersji na kolejną nie gubiąc po drodze niczego z wcześniej opublikowanych treści (co przy kilkunastu tysiącach zdjęć ma dość duże znaczenie praktyczne).

Jest w pełni responsywna, co w dzisiejszych czasach jest bardzo istotne, bo coraz większy procent użytkowników ląduje na stronach za pomocą urządzeń mobilnych.

W pełni “uspołeczniona” posiadająca swój fan page facebookowy.

Link do strony.


Kategoria: Blog

WordPress w Praktyce… i tematu okolice 🙂

Tym razem widzimy CMS WordPress w bardzo tradycyjnym zastosowaniu, mianowicie jako system blogowy.

Ten blog jest poświęcony właśnie zagadnieniom związanym z samym WordPressem ale założenia przyświecające powstaniu tej strony były takie, żeby nie stał się on (blog) zbyt technicznym.

Jest on o WordPressie ale nie tylko. Traktuje o jeszcze innych tematach dla których strona internetowa może stanowić punkt łączący te tematy.

W przypadku WordPress w Praktyce podstawowym źródłem ruchu jest ruch kierowany z Google, z wyszukiwarki. Ruch ten, zwany organicznym jest o tyle dobry, że nic nie kosztuje oraz jest stabilny. Nie zmienia się w czasie tak jak ruch pozyskiwany z Facebooka czy z płatnych kampanii reklamowych.

Podstawą strony jest treść dzięki której Google bardzo przychylnie patrzy na strony tego typu.

Oczywiście strona posiada swój facebookowy odpowiednik w postaci fan page oraz system “lubienia” i komentarzy połączonych również z Facebookiem.

Link do WordPress w Praktyce


 

Jak widzisz WordPress jest bardzo plastycznym tworzywem z którego możesz wymodelować stronę dokładnie taka jaką chcesz mieć nie nadwyrężając zbytnio budżetu. Oczywiście wiele specjalistycznych dodatków jest dostępna tylko w wersjach płatnych ale taka sytuacje ma miejsce z nimi również w stosunku do innych CMS-ów.

Jeżeli chcesz, mogę dla ciebie przygotować wstępny projekt Twojej strony. Jeżeli przypadnie ci do gustu, mogę go potem zrealizować.

Zadzwoń, napisz lub wypełnij ankietę na podstawie której przygotuję projekt.