Ile trwa stworzenie strony internetowej?


Ile trwa stworzenie strony internetowej?

Wszystko zależeć będzie od tego, jaka to będzie strona.

Dla prostej strony firmowej będzie to około tygodnia, dla rozbudowanego serwisu może ten czas przedłużyć się do 2-3 miesięcy. Wszystko zależy od konkretnego przypadku i bardzo trudno jest z góry określić „jak długo” to potrwa.

Myślę, że w większości przypadków bezpiecznym określeniem terminu realizacji będzie przyjęcie okresu do 1 miesiąca od akceptacji projektu do pełnej funkcjonalności serwisu.

Jak zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, tworzenie strony jest procesem twórczym i często najwięcej czasu pochłania dopieszczenie szczegółów. Sam proces uruchomienia mechanizmu zwanego stroną internetową nie zajmuje aż tyle czasu. Więcej będzie wymagało dostosowanie strony do Twoich wymagań oraz ewentualne udoskonalenia, które będą wynikiem pomysłów pojawiających się już po fizycznym powołaniu do życia Twojej strony.

Więcej informacji o procesie tworzenia strony oraz o zmiennych mających wpływ na jego długość, znajdziesz czytając wpis z tego linku.

Powołać do życia stronę www jest stosunkowo łatwo. Potem jednak zaczynają się prace związane z jej dostosowaniem do wymagań klienta, modyfikowanie wyglądu, testowanie różnych wariantów układu strony, fontów czy innych elementów wpływających na jej aspekt wizualny. Te prace stosunkowo łatwo sobie wyobrazić, bo każda zmiana czy modyfikacja jest od razu zauważalna.

Strony internetowe: szybko czy dobrze?

Nieco inaczej wygląda kwestia optymalizacji. Tutaj prace przebiegają dwutorowo. Pierwsze czynności, te jeszcze dostrzegalne dla oka, polegają na przeprowadzeniu optymalizacji samej strony w zakresie jej szybszego działania. To jeszcze klient może dostrzec gołym okiem, bo widzi, czy strona działa szybciej czy wolniej.

Drugi zakres optymalizacji jest już dla oka praktycznie niezauważalny ale dla naszej strony bardzo istotny. Mówię o optymalizacji pod wyszukiwarki czyli optymalizacji treści. Proces ten jest dość mozolny, bo wymaga przeprowadzenia pewnej liczby analiz dla słów kluczowych korzystnych dla naszej strony. Po analizach przychodzi czas na wcielenie wniosków w życie czyli odpowiednią modyfikację treści znajdującej się na naszej stronie.

Jeśli treści jest niewiele, to sam proces przebiegnie stosunkowo szybko. Jeżeli natomiast strona ma kilkanaście (lub kilkadziesiąt) podstron, zakładek itp, to prace nad takim serwisem mogą potrwać dość długo. Nie dość tego, efekty tych działań nie zawsze będą widoczne od razu. Google też potrzebuje nieco czasu, żeby zaindeksować odpowiednie zmiany na naszej stronie.

Czy warto to wszystko zrobić?

Zdecydowanie tak, bo dzięki temu zyskamy darmowy, dobrej jakości ruch pochodzący z wyszukiwarki Google, a to z kolei przełoży się bezpośrednio na klientów, jeśli optymalizowaliśmy stronę firmową lub na użytkowników serwisu, jeśli strona jest czymś w rodzaju serwisu.

Ile trwa stworzenie strony internetowej?

Wszystko zależeć będzie od tego do czego ta strona ma służyć i jak wyglądać…