Strony internetowe na zamówienie


Strony internetowe na zamówienie czyli:

Co powinieneś wiedzieć przed zamówieniem u mnie strony internetowej?

Przede wszystkim musisz określić czemu ta strona ma służyć. Jeśli masz choć taki ogólnikowy zarys, to na jego podstawie będziemy mogli wspólnie dojść do jakiegoś rozwiązania.

Drugim ważnym wskaźnikiem dla mnie będzie informacja o Twoim idealnym kliencie. Kim jest, ile ma lat, na co zwraca uwagę, co jest dla niego istotne. Mając określony ten element będzie możliwe dość dokładne dopasowanie Twojej strony do jego oczekiwań.

Co jeśli tego nie wiesz?

Wtedy spróbujemy wspólnie rozwiązać tą zagadkę. Na początek postaraj się dość dokładnie odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących strony www, związanych z Twoimi oczekiwaniami. Na tej podstawie rozpocznę pracę nad twoim serwisem.

Wtedy określimy funkcjonalność, dopasujemy wygląd do Twojego potencjalnego klienta lub odbiorcy treści, dopracujemy „content” oraz wszelkie inne elementy serwisu internetowego.

Strony internetowe na zamówienie.

No właśnie. Jak to wygląda od strony praktycznej, tak w punktach.

 1. Nawiąż ze mną kontakt i określ czego mniej więcej potrzebujesz.
 2. Jeśli masz jakieś przykłady stron, które cię zainspirowały, podaj link.
 3. Na podstawie Twoich wstępnych wytycznych przygotuję wstępny projekt, szkic strony.
 4. Gdy go zaakceptujesz możesz złożyć zamówienie, określimy dokładne koszty (orientacyjne poznasz podczas pierwszego kontaktu), ustalimy termin realizacji.
 5. Jeśli nie masz domeny i hostingu – pomogę ci wybrać taki, który będzie wystarczający dla Twojej strony.
 6. Skonfiguruję ci firmowe konta pocztowe w Twojej nowej domenie.
 7. Stworzę Twoją stronę, uzupełnię treścią, którą uzgodnimy, uzbroję ją w funkcjonalność taką jaka ustalimy, uruchomię moduły zabezpieczające, społecznościowe czy jakiekolwiek inne, które będą potrzebne.
 8. Dostaniesz do wglądu działający mechanizm i dopracujemy szczegóły.
 9. Przeprowadzę optymalizację całej strony oraz optymalizację treści pod wyszukiwarki (jeśli będziesz tego potrzebować).
 10. Gdy strona będzie już zgodna z Twoimi oczekiwaniami, a nasze sprawy finansowe będą uregulowane, otrzymasz swoje dane administratora do strony, a ja wtedy odblokuję dostęp do niej wyszukiwarkom oraz zgłoszę ją do Google (stopień integracji z usługami Google będzie zależny od naszych ustaleń).
 11. Na zakończenie, pokażę ci jak stroną zarządzać lub jeśli zechcesz skorzystać z usługi „Opieka nad Stroną„, ustalimy wariant tej współpracy.

To tyle.

Czas przejścia od punktu 1 do punktu 11 to z reguły około 30 dni (dla stron bez optymalizacji treści (SEO) krócej). Jest on oczywiście w znacznym stopniu zależny od tego, jakie masz oczekiwania co do Twojej strony, co myślę, że jest