CMS WordPress dla strony firmowej.
Czy to jest dobre rozwiązanie dla wykorzystania tego Systemu Zarządzania Treścią?
WordPress WordPressowi nie równy…
W swojej praktyce wykorzystuję od 10 lat WordPress jako platformę do tworzenia stron www. Oczywiście nie mam tutaj na myśli darmowego sytemu do tworzenia blogów dostępnego z bardzo ograniczoną funkcjonalnością pod adresem wordpress kropka org.
System CMS
Mam na myśli pełne oprogramowanie nazywane Systemem Zarządzania Treścią (CMS) WordPress instalowane na własnym serwerze i dające praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy i konfiguracji.
Sam WordPress jest rozwiązaniem typu Open Source, co znaczy, że możemy pobrać go zupełnie za darmo i korzystać z niego w dowolnej działalności. Siłą jego są jednak dodatki (motywy graficzne i wtyczki) dzięki którym możemy zamienić naszą stronę w cokolwiek będziemy potrzebowali (strona firmowa, serwis informacyjny, serwis społecznościowy, forum czy sklep internetowy).
Siła dodatków do WordPressa
Właśnie dzięki dodatkom do WordPressa mamy takie możliwości. Występują one w dwóch wariantach. Część jest darmowa, natomiast rozwiązania bardziej specjalistyczne są płatne i wymagają wykupienia licencji (czasowej lub dożywotniej). Przykładem takich wyspecjalizowanych dodatków są wtyczki zamieniające stronę w serwisy z ogłoszeniami o nieruchomościach, serwisy geolokalizacyjne czy w mechanizmy do wszelkich działań związanych z marketingiem internetowym.
Tego typu dodatki potrafią kosztować od kilkunastu dolarów jednorazowo do kilkuset dolarów miesięcznie. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań.
Jaką stronę mogę zbudować na CMS WordPress?
Wróćmy do postawionego na wstępie pytania czyli jaką stronę możesz stworzyć na CMS WordPress?
Praktycznie dowolną.
Od prostej strony wizytówki do rozbudowanego portfolio (mam pod opieka stronę, która jest internetową galerią zdjęć instytucji kultury i zawiera w sobie aktualnie około 16 000 zdjęć).
Zbudujesz serwis, który jest ofertą handlową mającą kilka podstron ale również kolosa posiadającego kilka tysięcy artykułów i tyle samo (lub więcej) obrazów oraz moduł do zarządzania reklamami na stronie (przykładem takiego rozwiązania może być www.zabki24.pl).
Stworzysz bloga dotyczącego jakiegoś konkretnego tematu ale również serwis geolokalizacyjny (ten jest w trakcie tworzenia), w dużej mierze samoobsługowy z modułem społecznościowym działającym wewnątrz pozwalającym użytkownikom na wzajemną komunikację między sobą.
Powołasz do życia stronę z treścią zamkniętą dla ogółu, dostępną tylko dla zarejestrowanych użytkowników ale również uruchomisz sklep internetowy.
Jak widzisz, możliwości wykorzystania WordPressa jest naprawdę wiele, a najpiękniejszą jego cechą jest budowa modułowa pozwalająca dowolnie przebudowywać serwis i rozwijać go w zależności od aktualnego zapotrzebowania.
Teraz mam nadzieję rozumiesz, dlaczego wybrałem CMS WordPress jako „bazę” dla tworzenia wszelkiego rodzaju stron (choć przyznam się, że nie był to pierwszy CMS jaki wpadł w moje ręce 10 lat temu). Zanim przy nim pozostałem „przetestowałem” jeszcze kilka innych rozwiązań.
CMS WordPress dla strony firmowej
Kto tak naprawdę korzysta z WordPressa?
Nie wiem, czy masz świadomość faktu, że CMS WordPress jest wykorzystywany nie tylko przez lokalne strony ale również takich nieco większych, globalnych graczy.
- Link do listy 50 dużych stron zbudowanych w oparciu o WordPress (marki globalne)
- Link do listy 40 dużych stron zbudowanych w oparciu o WordPress (marki globalne)
Coś z naszego podwórka:
- Strona Poczty Polskiej bazująca na WordPressie
- Blog BZWBK również na WordPressie
Jak widzisz, ten CMS jest dość popularny, dzięki czemu jego możliwości są bardzo rozbudowane, bo twórcom dodatków zależy na tym rynku, a nam, użytkownikom daje to ogromny wybór.
Zobacz również kilka stron, które powołałem do życia (lub rewitalizowałem) bazując na WordPressie.
Agencja Kreatywna
Stworzę dla Ciebie stronę internetową.
mail: krzysztof@epraktycznie.pl
tel: 606 638 607