Realizacja Strony Internetowej dla gry Escape Room


Realizacja Strony Internetowej dla klienta.

realizacja strony internetowej

Realizacja strony klienta

Kilka dni temu oddałem do użytku nową stronę internetową.

Jest ona dość nietypowa. Przynajmniej na pierwszy rzut oka może się taką wydawać, jeśli założymy, że wiemy o niej tyle, że napędza ją WordPress.

Nietypowe zamówienie na stronę internetową.

Strony zbudowane na tym CMS z reguły zawierają spore ilości treści. W tym przypadku jednak contentu jak na razie nie ma aż tyle. Celem tej strony www nie miało być zostanie serwisem informacyjnym, a raczej miała zostać stroną rezerwacji gry typu Escape Room.

Szczerze mówiąc, nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tego typu grą, więc najpierw musiałem poznać specyfikę tej rozgrywki, żeby wybrać motyw dopasowany do tego typu strony oraz funkcjonalności jakie byłyby przydatne dla Operatora Pokoju Ucieczki.

Po kilku podejsciach do różnych „skórek”, razem z właścicielem firmy organizującej tą rozrywkę, zdecydowaliśmy się właśnie na ten motyw. Tym bardziej, że był on „dedykowanym” dla takiej funkcjonalności o jaką właścicielowi chodziło i praktycznie wymagał jedynie tłumaczenia modułów na język nasz rodzimy, gdyż takowe tłumaczenia nie były jak dotąd poczynione.

Efekty wizualne czy wydajność.

Po zainstalowaniu wybranego motywu okazało się jednak, że ma problemy z wydajnością. Głównie chodziło o „problemy” z głównym sliderem (który zresztą ma niesamowite możliwości modyfikacji i rozbudowy). Autor skóry wykorzystał w nim materiał wideo, który świetnie pasował do klimatu strony ale strasznie spowalniał jej działanie.

Nieistotnym był fakt, że wyświetlany film trwał tylko kilka sekund. Ładował się na dzień dobry i każdy odwiedzajacy stronę musiał na to załadowanie chwilę poczekać. Takie rozwiązanie jest na pewno bardzo efektowne ale niestety nie przyjazne dla użytkowników. Szczególnie korzystających z urządzeń mobilnych.

Po kilku testach wydajnościowych zdecydowaliśmy, że jednak zrezygnujemy z tych „wodotrysków” na rzecz poprawy wydajności. Ten aktualny slider na głównej, nawet bez wideo (jak było w wizji autora skóry) i tak ma niesamowite możliwości konfiguracyjne. Umożliwia zabawę wieloma elementami, co przy założeniu, że zajmuje on całe okno przegladarki, daje świetne efekty. Oczywiście, można by z tego zrezygnować całkowicie i postawić tylko na wydajność. Zepsuło by to jednak efekt końcowy, a przecież strona oprócz efektywności powinna posiadać choć trochę efektowności…

Tak wygląda obecnie

Realizacja Strony Internetowej

Strony, która przez jakiś czas będzie jeszcze poddana analizie na podstawie różnych danych pochodzących między innymi od Google.

Jeżeli chcesz zobaczyć pełną funkcjonalność tego serwisu – przejdź na stronę Time To Escape, gdzie rzucisz okiem na kolejne ciekawe wykorzystanie Systemu Zarządzania Treścią zwanego CMS WordPress.

Ta realizacja strony internetowej jest w moim odczuciu doskonałym przykładem Inteligentnej Strony Internetowej. Powstała w jednym, określonym celu i tylko niemu jest poświęcona. Ta strona www jest narzędziem, dzięki któremu jej właściciel może prowadzić swoją działalność. Bez niej byłoby to dość znacznie utrudnione ze względu na specyfikę tej działalności.

Tym samym dołączam kolejną stronę internetową do Galerii Zrealizowanych Projektów Stron www.